Nějaké přání? stížnost? pochvala? pište na Slleeper.spac@gmail.com
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Stránky přesunuty na http://www.slleepers.webnode.cz

 

SBK 09

Jedná se o SBK Superbike World Championship od studia Black Bean. Tomu se podařilo získat licenci na konkurenční, ne tak oblíbenou sérii „superbikes", která však v poslední době získala na lesku angažování známých jezdců, jakým je například Max Biaggi.

Pokud tak nejste vyloženým fanouškem této série, a popravdě - takových asi v našich luzích a hájích mnoho nebude, důvodů ke koupi devítkového ročníku (pokud máte ten předchozí) mnoho nevidíme. Herní nabídka je totiž stejná - rychlý závod, trénink a samozřejmě šampionát. Pravda, v garáži jsou možnosti nastavení trochu jinak setříděné, ale to už skutečně hledáme naprosté detaily, které ve skutečnosti těžko někoho přesvědčí k aktualizaci. Na druhou stranu, předchozí ročník nebyl žádným velkým prodejním šlágrem, a tak může být pro mnohé hráče vstupenkou do virtuálních vod tohoto šampionátu právě aktuální ročník. Tedy za předpokladu, že se nerozhodnou ušetřit a nepořídí si ten předchozí, který je u nás k mání za necelé tři stokoruny. Zatímco SBK 09 jsme v nabídce lokálních distributorů zatím nezahlédli.

Pojďme se ale podívat na zoubek samotné hře. Kromě klasických rychlovek na krátkodobé zabavení je v nabídce především šampionát. To je možná trochu škoda. Pokud by autoři totiž chtěli přilákat další hráče, dost možná by se jim to povedlo zakomponováním plnohodnotné kariéry složené z více sezón, ve které byste si mohli šlechtit vlastního jezdce a prodírat se od nejhorších týmů k nejlepším. Že takováto omáčka motivuje, dokazují například závodní hry od Codemasters, které se mnohdy neštítí dokonce ani jakéhosi příběhu. Je však otázkou, jak by si mód kariéry rozuměl s licenčními ujednáními. Netřeba však spekulovat, prostě tu není, a tak si budete muset vystačit s jednotlivými šampionáty, z nichž pojedete každý hezky od začátku až do konce, byť podle odlišného mustru, za jiný tým či jezdce. Jak už bylo řečeno, licence odpovídají realitě, a tak si můžete vybrat ze svých oblíbených borců. My však z nabídky popravdě znali jen několik jmen. To okruhy už jsou přece jen známější. Nechybí klasicky jako Valencie, Donnington, Magny Course nebo české Brno. V šampionátu se tedy perete s ostatními jezdci na jednotlivých tratích a kladete na své konto postupně další a další bodíky, kterých musíte mít na konci nejvíce ze všech. To je asi jediná motivace, kterou vám hra nabídne. Pro závodní fajnšmekry je jistě dostatečná, dovedeme si ale představit hráče požadující jaksi „blyštivější" a záživnější zážitek - nejen po stránce syrové jízdy. Ta je totiž - stejně jako v předchozím díle - opravdu kvalitní. Autorům se povedl jízdní model skutečně dobře vyladit a v SBK 09 na něm měnili jen málo. Nemusíte se bát, že by šlo o náročnou simulaci. Na trať se dá vyjet v podstatě okamžitě, a jakmile si stroj trochu osaháte, nebudete mít problém závod přinejmenším dojet. Samozřejmě, zpočátku se vám může stávat, že budete vyjíždět mimo trať častěji, než by bylo zdrávo a občas z motorky i sletíte. Postupem času však za toto autentické chování budete rádi, jelikož právě díky němu vám hra vydrží delší dobu. Nejde totiž o prachbídnou arkádu, která by se po pár závodech ohrála. V SBK Superbike 09 skutečně cítíte, že závodíte, že sedíte v sedle silného stroje, který dokáže zabrat na rovinkách, ale se kterým v plné rychlosti ostřejší zatáčku prostě neprojedete. Radost z postupného předjíždění pelotonu či jen prostá jízda v jeho středu je zážitkem. Bude vás bavit každý pokus o předjížděcí manévr, už jen proto, že soupeři se jen tak nevzdají a jezdí poměrně agresivně. Celé to prostě připomíná opravdové závody, i když s poměrně jasnými kompromisy v otázce komfortního přístupu k hráči.

Začátečníci se pravděpodobně v motorkách ve virtuálních garážích příliš hrabat nebudou. Tato možnost tu ale pro ty zkušenější je. Nastavit se dá všelicos a změny se na trati skutečně projeví. Možná ne tak silně jako u závodních simulátorů, ale projeví. Za zmínku také stojí možnost vlastními silami si namixovat hybrid arkády a simulace.

Grafické zpracování hry není špatné, nikoho však do židle neusadí. Takhle vypadaly motocyklové tituly už před několika lety. Stále se na ně docela dobře dívá, ale více detailů, především na traťové okolí, by určitě neškodilo.

HW - minimální: CPU 2 Ghz, 1 GB ram, GeForce 6600

HW - optimální: CPU Dual Core, 2 GB ram, GeForce 7800

zdroj: bonusweb.cz <-> upravil: Slleeper
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one